Przepis na to cudo pochodzi z książki Sami Tamimi i Tary Wigley "Palestyna". Ta książka jest mnóstwem inspiracji dla mnie i polecam ją. Danie które dziś proponuje może być podawane jako samodzielne danie ale także jako główny posiłek, zależy to od apatytu zjadających. Według autorów danie można przygotować dzień wcześniej, włącznie z sosem a na drug dzień tylko podgrzać. Ja powiem tylko że bakłażan tak podany jest aż słodki i magiczny, spróbujcie koniecznie.
Pieczony bakłażan i jogurt z fetą - przepis
Pieczony bakłażan i jogurt z fetą składniki - 4 porcje
- 4 średnie bakłażany
- 60 ml oliwy
- 20 łuskanych niesolonych pistacji
- 5 g liści mięty - kilka gałązek
- 5 gałązek koperku
- 1/4 płatków chili Aleppo
- sól morska
- pieprz czarny
Jogurt z fetą:
- 10 ml tłustego mleka
- 1 łyżeczka soku z cytryny
- 75 g fety pokruszonej
- 300 g jogurtu greckiego
Pieczony bakłażan i jogurt z fetą przygotowanie:
- Bakłażany wraz ze skórka pokroiłam w cząstki wzdłuż owocu.
- Z każdego powstało 6 cząstek.
- W dużej misce wymieszałam oliwę, sól i pieprz i natarłam tą mieszanką bakłażany.
- Ułożyłam bakłażany na blaszce do pieczenia i piekłam w piekarniku nagrzanym do 220 przez 30 minut.
- Odstawiłam d przestygnięcia.
- Jogurt wymieszałam z pokruszoną fetą, solą i sokiem z cytryny i ubijałam trzepaczką aż feta prawie całkiem się rozpadła.
- Orzechy podpiekłam na suchej patelni, wystudziłam.
- Na talerzu ułożyłam cząstki bakłażana, polałam sosem, posypałam posiekaną mięta i koperkiem oraz chili z Aleppo a na koniec posiekanymi orzechami.
Przepis kuchni Palestyny
0 komentarze
Prześlij komentarz
Miło że mnie odwiedziłeś....zostaw po sobie ślad.
Anonimie-podaj swoje imię.
Jeśli podoba Ci się mój blog to proszę dodaj go do obserwowanych.
Dziękuję i zapraszam ponownie.